Bedava Ayakkabılar
Ana sayfa / Topluluk Politikası – Community Policy

Topluluk Politikası – Community Policy

Topluluk Politikası – Community Policy

Google Yardım Toplulukları İçerik Politikası

Google Yardım Toplulukları’nın Google ürünleriyle ilgili doğru, yerinde ve faydalı tartışmaların yapıldığı bir yer olarak kalmasını sağlamak için bu politikaları uygulayın. Bu kurallar, forumları kullanan herkes için geçerlidir.

Yasaklanmış İçerik

Google Yardım Toplulukları’nı kullanırken şu politikalara uymanız gerekir:

 • Alakasız İçerik. Konular ve yayınlar açık, kısa ve söz konusu forumun odaklandığı Google ürününe yönelik destekle alakalı olmalıdır.
 • Spam. Forumlarda spam yapmayın veya içeriğinde spam bulunan konular ya da yayınlar oluşturmayın. Tanıtım amaçlı, ticari, tekrar eden, alakasız veya fazla sayıdaki URL’ler ya da içerikler buna dahildir.
 • Çıplaklık veya müstehcenlik içeren malzeme. Çıplaklığa, müstehcen içerikli malzemelere veya trafiği pornografi sitelerine yönlendiren içeriğe izin verilmez.
 • Taciz veya şiddet barındıran davranış. Forum katılımcılarını veya başkalarını taciz eden, tehdit eden veya zorbalıkta bulunan davranışlara izin verilmez. Birini tehditkar ve rahatsız edici bir şekilde sürekli olarak takip etmek, rahatsız etmek, küfür ve istenmeyen cinselleştirme taciz kapsamına girer. Sansürlenmemiş veya nedensiz şiddet görüntülerine de izin verilmez.
 • Nefret söylemi. Irk, etnik köken, uyruk, din, engellilik, cinsiyet, yaş, gazilik durumu, cinsel yönelim, cinsel kimlik veya diğer korunan gruplarla ilişkiye göre kişi gruplarına yönelik nefretin teşvik edilmesine izin verilmez.
 • Kimliğe bürünme. Diğer kişilerin veya şirketlerin kimliğine bürünmeye de diğer yanıltıcı, aldatıcı veya sahte davranışlara da izin verilmez.
 • Özel ve gizli bilgi. Kredi kartı numaraları, vatandaşlık numaraları, sürücü belgesi ve diğer lisanslara ait numaralar da dahil olmak üzere özel ve gizli bilgilerin veya genel kullanıma açık olmayan diğer bilgilerin izinsiz olarak yayınlanmasına izin verilmez. Yasal temsilcilerinden gerekli izni almadan küçük yaştakilerin resimlerini veya videolarını yayınlamayın ya da dağıtmayın. İhlal bildir
 • Telif Hakkı. Telif hakkı ihlali iddiası konusunda açıkça yapılan bildirimleri yanıtlıyoruz. Yasal Yardım sayfasına giderek telif hakkıyla korunan malzemeleri işaretleyebilirsiniz.
 • Çocuk istismarı barındıran içerik. Çocukları istismar veya suistimal eden içeriklere izin verilmez. Buna, içinde çocukların bulunduğu cinsel içeriğin açık tasvirinin (karikatür bile olsa) yer aldığı ve çocukların cinsel açıdan sergilendiği tüm içerikler dahildir. Bu tür içerikler kaldırılır ve gereken işlemler yapılır. Bu kapsamda hesaplar devre dışı bırakılabilir ve içerik yetkili makamlara bildirilebilir.
 • Zararlı veya yanıltıcı. Kötü amaçlı yazılımların, virüslerin, tahrip edici kodların veya Google’a ya da üçüncü taraflara ait ağların, sunucuların veya diğer altyapıların çalışmasına zarar verecek ya da bunu engelleyecek hiçbir şeyin dağıtımını kolaylaştırmayın. İstenmeyen Yazılım Politikası‘nı ihlal eden hiçbir yazılımın veya kimlik avı ya da sosyal mühendislik amaçlı içeriğin dağıtımını kolaylaştırmayın.
 • Yasa Dışı Faaliyetler. Yasalarca belirlenen sınırlar içerisinde kalın. Yasa dışı faaliyetlerde bulunmayın, tehlikeli ve yasa dışı faaliyetleri teşvik etmeyin, yasa dışı faaliyetleri tasvir etmeyin. Yasa dışı uyuşturucuların tanıtımını veya satışını kolaylaştıran ya da şiddet içeren aşırılık yanlısı grupların adına para veya eleman toplayan içerikler bu kapsamda değerlendirilir. Alkol, kumar ve tıbbi ilaçlar gibi yasal düzenlemeye tabi ürün veya hizmetlerin tanıtımına da izin verilmez.
 • Kullanıcı profili. Görünen adınız ve fotoğrafınız bu politikalara uygun olmalıdır. Küfür, ahlaksızlık, ırkçı hakaret veya anlaşılmaz sözler içeren görünen adlara da izin verilmez

Kötüye Kullanımı Bildirme ve Sonuçları

Bir konunun veya yayının bu politikaları ihlal ettiğini düşünüyorsanız, içeriği incelenmek üzere işaretlemek için Kötüye Kullanım Bildir bağlantısını tıklayın. Kötüye kullanım bildirimine yanıt olarak veya diğer inceleme süreçlerimiz kapsamında forumlardaki içeriği inceleyebilir ve bu politikaları ihlal etmesi halinde gereken işlemleri yapabiliriz. İçeriğe erişimin kısıtlanması, içeriğin kaldırılması ve bir kullanıcının Google ürünlerine erişiminin sınırlandırılması veya sonlandırılması bu işlemlerden bazılarıdır.

Daha fazla bilgi için lütfen Google Hizmet Şartları‘nı okuyun. Forumun yararlı, kullanıcı dostu ve güvenli bir yer olarak kalmasını sağlamak üzere yaptığımız çalışmaların herhangi bir noktasında bu kuralları değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Kendi kararımız doğrultusunda yardım topluluklarına katılımınızı sınırlandırabilir veya kısıtlayabiliriz.